Nunatta Katersugaasivia Allagaateqarfialu
Grønlands Nationalmuseum & Arkiv

NKA-mi sulisut

Nunatta Katersugaasivia Allagaateqarfialu immikkoortortaqarfeqarpoq marlunnik - Allagaateqarfik Katersugaasivillu. Immikkoortortani taakkunani ulluinnarni aqutsisut, taavalu pisortaq allaffimmilu aqutsisoq tassaapput "NKA'mi aqutsisut

 

Daniel Thorleifsen

Pisortaq

Oqarasuaat toqqaannartoq: (+299) 342201

daniel@natmus.gl

Katersugaasiveqarneq, allagaateqarfeqarneq eqqissisimatitsinermullu tunngasut

Allagaateqarfimmi sulisut

Inge Høst Seiding

Allagaateqarfimmi pisortaq

Oqar.: (+299) 362332

inge@arkiv.gl

Kulturikkut oqaluttuarisaaneq

Ulluinnarni Allagaateqarfimmi aqutsisoq

 

Paarnannguaq Banda Kristiansen

Allagaatilerisoq

Oqar.: (+299) 362333

banda@arkiv.gl

Kulturikkut oqaluttuarisaaneq

 

Mikkel Nohr Jensen

It-Arkivari

Oqar.: (+299) 362335

mikkel@arkiv.gl

Elektroniskimik inissiineq

 

Vagner Kramer

Titartakkanut allagaatilerisoq

Oqar.: (+299) 313899

kramer@arkiv.gl

Illunut titartakkanut allagaatilerineq, GTO-p Titartakkanik Toqqorsivia

 

Hans Egede Berthelsen

Fuldmægtigi

Oqar.: (+299) 362334

hans@arkiv.gl

Aaqqissuineq, nalunaarsuineq

 

Lars Peter Petersen

Nalunaarsuisoq

Oqar.: (+299) 362337

lars@arkiv.gl

Aaqqissuineq, nalunaarsuineq

Katersugaasivimmi sulisut

Bo Albrechtsen

Pisortap tullersortaa, katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342214

bo@natmus.gl

Ulluinnarni Katersugaasivimmi ingerlatsineq, eqqissisimasussanngortitsineq, Assit katersat, itsarnisarsiorneq

 

Minik Lyberth

Allaffimmi pisortaq 

Oqar.: (+299) 342202

minik@natmus.gl

Suliffeqarfimmi allaffissorneq, aningaasaqarneq pisiniarfeerarlu

 

Ujammiugaq Engell

Paasissutissiisartoq

Tel.: (+299) 342218

ujammiugaq@natmus.gl

Saqqummersitat, paasissutissiineq, takornariartoqarnissaanut aaqqissuinermullu ataqatigiissaarisoq, atuarfinnut sullissisoq attaveqaqatigiinnerlu

 

Aviâja Rosing Jakobsen

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342211

avi@natmus.gl

Etnologi, atisat katersat 

 

Manumina Lund Jensen

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342210

manumina@natmus.gl

Kulturikkut kingornussat tigussaanngitsut

  

Hans Lange

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342208

hans@natmus.gl

Thulekultur

 

Mikkel Myrup

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342213

mikkel@natmus.gl

NUNNIFFIIT

 

Hans Harmsen

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342213

harmsen@natmus.gl

Itsarnisalerineq 

 

Inge Bisgaard

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 382230

inge@natmus.gl

Illut allanngorteqqusaanngivittut, Ilussanik titartaasartoq 

 

Christian Koch Madsen

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 382234

christian@natmus.gl

Qallunaatsiaat

 

José D. Ruiz-Martinez

Toqqorsivimmi ingerlatsisoq

Oqar.: (+299) 382217

jose@natmus.gl

Toqqorsiviit nalunaarsuinerlu

 

Allan Lynge

Katersugaasivimmi ingerlatsisoq

Oqar.: (+299) 342205

allan@natmus.gl

Aserfallatsaaliuineq aaqqissuinerlu

 

Dorthe Vold

Eqqiaasoq

Oqar.: (+299)  322611

 

 

NKA.gl ujarfigiuk