Nunatta Katersugaasivia Allagaateqarfialu
Grønlands Nationalmuseum & Arkiv

NKA-mi sulisut

Nunatta Katersugaasivia Allagaateqarfialu immikkoortortaqarfeqarpoq marlunnik - Allagaateqarfik Katersugaasivillu. Immikkoortortani taakkunani ulluinnarni aqutsisut, taavalu pisortaq allaffimmilu aqutsisoq tassaapput "NKA'mi aqutsisut

 

Daniel Thorleifsen

Pisortaq

Oqarasuaat toqqaannartoq: (+299) 342201

daniel@natmus.gl

Katersugaasiveqarneq, allagaateqarfeqarneq eqqissisimatitsinermullu tunngasut

Allagaateqarfimmi sulisut

Inge Høst Seiding

Allagaateqarfimmi pisortaq

Oqar.: (+299) 362332

inge@arkiv.gl

Kulturikkut oqaluttuarisaaneq, pisortat allagaataat, pisortat tunngasut allagaateqarneranut

 

Frederik Fuuja Larsen

Allagaatilerisoq

Oqar.: (299) 362337

fuuja@arkiv.gl

Kulturikkut oqaluttuarisaaneq, allagaatit inunnut ataasiakkaanut tunngasut, pisortat tunngasut allagaateqarneranut

 

Gudrun Patursson

Allagaatilerisoq

Oqar.: (299) 362333

gudrun@arkiv.gl

​digitalinik paasissutissiisartoq, elektroniskimik toqqortuineq, pisortat allagaataat

 

Mikkel Nohr Jensen

IT-allagaatilerisoq

Oqar.: (+299) 362335

mikkel@arkiv.gl

Elektroniskimik toqqortuineq, pisortat allagaataat, pisortat tunngasut allagaaateqarneranut 

 

Hans Egede Berthelsen 

Fuldmægtigi

Oqar.: (+299) 362334

hans@arkiv.gl

Nalunaarsuineq, sanaartukkat titartagartaat aamma immiussat (AV-nut tunngasut) toqqortat

 

Heidi Olsvig 

Nalunaarsuisoq

Tel.: (+299) 362336

heidi@arkiv.gl

Immikkoortiterineq aamma nalunaarsuineq, toqqorsiviit

Katersugaasivimmi sulisut

Bo Albrechtsen

Pisortap tullersortaa, katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342214

bo@natmus.gl

Ulluinnarni Katersugaasivimmi ingerlatsineq, eqqissisimasussanngortitsineq, Assit katersat, itsarnisarsiorneq

 

Minik Lyberth

Allaffimmi pisortaq 

Oqar.: (+299) 342202

minik@natmus.gl

Suliffeqarfimmi allaffissorneq, aningaasaqarneq pisiniarfeerarlu

 

Ujammiugaq Engell

Paasissutissiisartoq

Tel.: (+299) 342218

ujammiugaq@natmus.gl

Saqqummersitat, paasissutissiineq, takornariartoqarnissaanut aaqqissuinermullu ataqatigiissaarisoq, atuarfinnut sullissisoq attaveqaqatigiinnerlu

 

Aviâja Rosing Jakobsen

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342211

avi@natmus.gl

Etnologi, atisat katersat 

 

Kirstine Eiby Møller

Katersugaasivilerisoq

Tel.: (+299) 342207

kirstine@natmus.gl

Kulturikkut kingornussat eriagisassat tigussaanngitsut 

  

Hans Lange

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342208

hans@natmus.gl

Thulekultur

 

Mikkel Myrup

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342213

mikkel@natmus.gl

NUNNIFFIIT

 

Hans Harmsen

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 342215

harmsen@natmus.gl

Itsarnisalerineq 

 

Inge Bisgaard

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 382230

inge@natmus.gl

Illut allanngorteqqusaanngivittut, Ilussanik titartaasartoq 

 

Søren Bak-Andersen

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 382233

soren@natmus.gl

Illut allanngorteqqusaanngivittut

 

Christian Koch Madsen

Katersugaasivilerisoq

Oqar.: (+299) 244818

christian@natmus.gl

Qallunaatsiaat

 

Michael Nielsen

Toqqorsivimmi ingerlatsisoq

Oqar.: (+299) 382217

michael@natmus.gl

Toqqorsiviit nalunaarsuinerlu

 

Allan Lynge

Katersugaasivimmi ingerlatsisoq

Oqar.: (+299) 342205

allan@natmus.gl

Aserfallatsaaliuineq aaqqissuinerlu

 

Dorthe Vold

Eqqiaasoq

Oqar.: (+299)  342203

 

 

NKA.gl ujarfigiuk